Zakázané slovo, za ktoré môžete tvrdo zaplatiť

Keď na Slovensku doktor alternatívnej medicíny povie slovo parazit, považujú ho za najväčšieho kriminálnika, ktorý chce zarobiť na nešťastí a  chorobe druhých.  

A to je veľká škoda. 

Tu vidím veľké pole neorané.

Pre mňa z nepochopiteľných dôvodov zrušili už v roku 1994 Oddelenie klinickej parazitológie Parazitologického ústavu LF UK  a ÚNZ mesta Bratislavy a v roku 2008 bol zrušený samotný Parazitologický ústav.

Keď som viedol rozhovory z oblasti parazitológie s viacerými veterinármi sme sa zhodli, že v oblasti humánnej medicíny je táto oblasť nedocenená.

Pre mňa ako doktora komparatívnej medicíny a myslím si, že i pre všetkých  ostatných doktorov  je prvoradé nájsť odpoveď  na zdravotné problémy pacientov.

Skúsim všetko, čo by mohlo byť pre klienta vhodné, no napriek veľkej snahe jednej i druhej medicíny pacient neodchádza úplne zdravý. Len sme mu trocha pomohli a to ma mrzí.

Stále sa pýtam, čo sme vynechali ? Čo ešte by mohlo spôsobovať dané symptómy ?

Väčšina  klientov prichádza ku mne s chronickými nevyliečiteľnými chorobami... Prečo sú nevyliečiteľné... Dostanete na rôzne choroby, rôzne odpovede plus rôzne lieky na zmiernenie symptómov.

Je toto to pravé riešenie ? Chceme vari hltať tabletky do konca života?

Keď prišla k nám mojej ženy babka, doniesla si sebou plnú „Billa” igelitku liekov.  Medzi nimi aj liek na ochranu pečene pred poškodením z toľkého množstva liekov, čo berie.

Lieky bolo na kadečo. Pýtal som sa,  či jej to pomáha?  Či ozdravela? Samozrejme, že odpoveď bola „nie”. Jej ťažkosti sa pomaly ale  iste zhoršovali.

A ako perlička  na torte, ktorá ma fakt pobavila bolo to, keď som jej na raňajky spravil vajcia, a ona ich odmietla s tým, že jej to doktor zakázal. Pýtam sa jej:  „Koľko rokov ste už nejedli vajcia”? Odpovedala: „10”. A znova otázka: „Pomohlo Vám to”? Odpoveď určite poznáte.

KEĎ MUSÍME HLTAŤ LIEKY DO KONCA ŽIVOTA A NIE SME VYLIEČENÝ Z NIEČOHO, ČO BOLO OZNAČENÉ ZA NEVYLIEČITEĽNÉ, ZNAMENÁ, ŽE NIE JE NÁJDENÁ PRAVÁ PRÍČINA OCHORENIA.

 

EŠTE RAZ OPAKUJEM, NIE  JE  NÁJDENÁ  PRAVÁ  PRÍČINA  CHOROBY.

 

Bohužiaľ pre tých, čo majú odvahu sa zamyslieť aj nad niečím iným ako sa bežne prezentuje a spochybniť súčasné poučky tu moc miesta nie je.

To je  paradox. Tí z Vás, čo navštevovali univerzitu, si určite spomínate na otravné spojenie: PREČO je to tak?  Kolega vysvetlite.

Pri súčasnej honbe na čarodejnice si vždy spomeniem na príbeh maďarského lekára pracujúceho vo viedenskom pôrodníctve  Ignáca Fülöpa Semmelweisa – tzv. záchrancu matiek.

Vŕtalo mu v hlave prečo toľko rodičiek im umiera na klinike. Podotýkam, že jeho kolegovia považovali veľkú úmrtnosť rodičiek za nezvratný fakt.

No on študoval chorobopisy mŕtvych rodičiek a robil  ich pitvy.  Jedného dňa sa mu  dostala do ruky aj pitevná správa jeho priateľa, ktorý umrel na následky  infekcie po tom, čo sa  porezal skalpelom pri pitve. Po jej preštudovaní našiel podobnosť príznakov medzi Kolletschkom a rodičkami. Vtedy si uvedomil hroznú pravdu, že on sám ako aj jeho kolegovia z pitevne infikovali rodičky, a tým spôsobili ich smrť.

Po tomto zistení sa snažil  presadiť hygienické zásady, ako potlačiť túto  epidémiu. Bohužiaľ nepochodil.

Kolegovia sa mu nielen vysmievali, ale aj ho prenasledovali a dokonca skupina lekárov zariadila, aby mu už na klinike nepredĺžili pobyt. Potom išiel  robiť lekára do Budapešti, ale ani tam neboli pomery iné.

A ako je to v súčasnosti v nemocniciach? Je to už normálna prax a  nikto sa už nad tým ani nepozastavuje.

Preto som toho názoru, že keď momentálne nevieme niečo diagnostikovať neznamená to nevyhnutne, že to neexistuje. Nejdem odsudzovať kolegov, ktorí rozmýšľajú inak ako väčšina. Vždy sa zamyslím, akými stopami to idú a či práve tam sa neskrýva odpoveď na hádanku nevyliečiteľných chorôb.

Všetci vidíme  ako nové technológie napredujú a s nimi i veda a výskum.  Možno o desať, dvadsať alebo  až o päťdesiat  rokov tu budú nové a omnoho citlivejšie diagnostické metódy, ktoré potvrdia, že tí „ináč zmýšľajúci” mali pravdu.

 

Aké pocity vo Vás vyvolávajú parazity? Sú pre Vás štrašidlom alebo ich akceptujete ako nutnú súčasť života na Zemi alebo ste toho názoru, že Vás sa to netýka?

Obrázok  zdroj:  https://de.wikipedia.org/wiki/Ignaz_Semmelweis

ZAPOJ SA DO DISKUSIE A PRIDAJ KOMENTÁR:

Potrebujete poradiť? Máte nejakú otázku? Šup s ňou sem.

Povedali o mne

Vážený p. Dr.

Dovoľte aby som sa Vám touto cestou poďakovala za moje uzdravenie.

27. apríla 2017 som k Vám prišla vo veľmi zlom zdravotnom stave a dúfala som, že som na správnom mieste, keď žiaľ lekári si nevedeli so mnou rady. Posielali ma horu dolu po odd. nakoľko som mala teplotu 34 °C nechápali z čoho  mám bolesti  a toho som mala všade.

Okrem varenia ktoré som horko ťažko zvládla, musel robiť manžel, od Vianoc boli dni keď ma musel aj obliekať. Bez bolesti som nemohla chodiť, sedieť, ani ležať.  Aby som aspoň 1 hod večer vydržala pri TV 10 x som zmenila polohu vo foteli.

Po prvej atlas terapií som sa cítila lepšie, po každej návšteve ma niečo prestalo bolieť. Po troch týždňoch na oslave svojich narodenín  som tancovala a vydržala som 7 hod. sedieť, chodiť medzi pozvanými.

Po 4 mesiacoch sa cítim výborne, neviem či mám kosti, nič ma nebolí a domáce robím bez pomoci. Sama sa tomu čudujem, že každým dňom sa mi stav zlepšuje.

Ďakujem Vám za všetko  čo ste, pre mňa robili a ešte iste spravíte. Želám Vám veľa úspechov a modlíme sa pánu Bohu, aby Vám to veľké Vaše srdce nechal dlho fungovať a mohli pomáhať tým ktorí o to prosia.

pani Ráczová

 

Pred návštevou  Dr. Subotića  som už mal skúsenosti  s podobnými  službami  od iných poskytovateľov. Absolvoval som vyšetrenie biorezonančným prístrojom Methatron, Diacom/, potom  nasledovala liečba kvapkami alebo bylinkami. Výsledok však nebol presvedčivý. 

Trápila ma zápcha,  chronická únava;  cítil som sa unavený a vystresovaný z práce.

Po terapií  v Centre ČTM, Dr. Subotiča prestali zápchy s postupným zlepšením črevnej peristaltiky a zlepšením črevnej mikroflóry, prestali alergie,  meteorizmus, pozorujem celkové zlepšenie po zmene stravy a nasadenej liečbe.

Oceňujem komplexný pohľad na človeka a jeho zdravotné problémy, komplexnú diagnostiku, následnú liečbu a  individuálny prístup k pacientovi.

 

 

Juraj Grich, Bratislava

Hlavný problém bola vzdialenosť. Skúsenosti s podobnými službami ako poskytuje Dr. Subotić som ešte pred tým  nemal.

Získal som iný nadhľad na stravovanie s kladným výsledkom zníženia a stabilizovania hladiny cukru. Zníženie hmotnosti.

Oceňujem celkové zhodnotenie zdravotného stavu a Vaše odporúčania ohľadne liečbe cukrovky. Má to len jednu chybičku, že nemáte aj piatky ordinačné hodiny.

Ing. Lupták Ján, Zvolen

Mala som dobré odporúčanie na vás a preto som sa rozhodla využiť vaše služby. Predtým som neskúšala žiadnu podobnú službu.

Pred začatím terapie som mala problémy s vypadávaním vlasov, bolesti rúk, bolesti chrbta a bolesti hlavy.

Schudla som 10 kg za pol roka - tým, že ste ma naučili správne a zdravo sa stravovať, celkovo sa ešte stále cítim lepšie (aj keď som u Vás dlho nebola), vlasy sa mi začali "zobúdzať" to zn.  začali rásť na miestach, kde som ich dlho nemala.

Vaša liečba je dobrá a účinná, máte dobrý personál, ste na svojich pacientov prísny - čo je veľmi dobré, lebo zmeniť stravovacie návyky je pre mnohých veľmi ťažké :-). Nevýhodou je že, liečba je veľmi finančne náročná, nie každý si ju môže dovoliť.

Zdenka Zacharová, Trnava